פיננסים

הזדמנות ההשקעה המפתיעה של 2022 - כך תהיה ה"בנק" של פרויקטי נדל"ן ותרוויח ריביות בטוחות

ישראלים רבים היום 'תקועים' עם מאות אלפי שקלים בעו"ש ותוהים איפה לשים את הכסף כדי למקסם ממנו רווח. בזמן שהחשש מהשקעה לא יציבה, מריביות גבוהות ומהאינפלציה מתגברת – הזדמנות ייחודית שהופכת את המשקיע להיות בנק וליהנות מריבית קבועה מייצרת ביטחון שמשקיעים היום לא מכירים. מדוע השקעה כזו היא בסיכון נמוך יותר ואיך משיגים רווחים קבועים, ממש כמו משכורת שניה?

מור משרקי  21.10.21 // 14:00

"אין מצב שאני מסכן את כל החסכונות שעבדתי בשבילם כל החיים!" משתף אלי (56) מהרצליה, "אחרי הנפילות המטורפות בקורונה, הבנתי שעם כמה שחשוב להשקיע את הכסף ולהבטיח את העתיד של הילדים ואת הפנסיה לעצמי – לבורסה אני לא נכנס. לא רק הסיכוי להפסד מרתיע אותי, גם אין לי ראש ללמוד עכשיו את כל נבכי העולם הזה. כבדים עליי ההתעסקות והסירבול שבתהליך…"

אלי הוא לא היחיד. מאות אלפי ישראלים בגילאי 50+ שמחזיקים בחשבון העובר ושב שלהם למעלה מ-250,000 ש"ח מחסכונות של שנים או מקבלת ירושה, חוששים להשקיע את הכסף שלהם גם בנתיבי השקעה סולידיים בשוק ההון. אך רבים מהם שוללים את האופציה בלי להכיר תחומי השקעות נוספים.

"חשוב להבין שלכל אדם מתאימה השקעה אחרת, ולפעמים הנהירה אחרי העדר של השקעות בבורסה היא טעות", טוען אייל אור פז, משקיע ותיק בעולמות הנדל"ן, "התנודות המטורפות שיש היום בשוק מעוררות מתח וחרדה מיותרים שמוציאות מההשקעה את כל הביטחון שהיא אמורה לתת לך!

לצורך העניין, במקום להתנהל בחיים כשלחץ הדם שלך עולה יותר גבוה מהמניות שקנית, אתה יכול להכניס את הכסף שלך לקרן שמלווה את הסכום ליזם נדל"ן בארה"ב ולקבל ריבית קבועה ממש כמו הבנק, בראש שקט".

בתמונה:  מדד מחירי הנדל"ן ב70 שנים האחרונות.

אייל, תן לי להבין, אתה מסית נגד הבורסה ורוצה למשוך משקיעים להפוך להיות הבנק בעצמם?!

"תראה, בהשקעות אני דוגל בשיטת 'כל אדם הטוב בעיניו יעשה'. אבל חשוב להבין שבשביל להשקיע בבורסה דרוש ידע ולא פחות חשוב: עור של פיל. כי יש הפסדים וצריך חוסן נפשי כדי להתמודד איתם ולהגיע לרווחים למרות הקושי.

לדעתי האישית, פעמים רבות אנשים הולכים שבויים לכיוון השקעות בבורסה מכיוון שלא מכירים שום דבר אחר. זה יוצר מצב שהם מסתנוורים מתשואות גבוהות אבל לא תמיד משיגים אותן ולפעמים אפילו מסתכנים מאוד, או שהם 'הולכים על בטוח' במסלול סולידי תמורת תשואות נמוכות וכמעט ולא משתלמות. 

מהמקום הזה, החלטנו ליצור מודל השקעה ייחודי שלוקח רק את הטוב שבין שתי האפשרויות. מדובר במודל שעשוי להניב פי 3 יותר ריבית בהשוואה להשקעות סטנדרטיות בתחום, והדובדבן שבקצפת שלו הוא באמת 'ביטוחים' שמגנים עליך ומאפשרים סיכון נמוך מאוד בהשקעה".

רווחיות גבוהה וסיכון נמוך זה חלומו הרטוב של כל משקיע, אבל בכנות, עד כמה זה באמת אפשרי?

"בוא נחשוב רגע, אם אתה נותן לי עשרה שקלים ואני מצליח להפוך אותם לעשרים שקלים ומחזיר לך 15 שקלים – אז שנינו יוצאים רווחיים, נכון? אתה תרוויח 5 ש"ח שלא היו לך קודם ואני נשארתי עם 5 ש"ח שלא היו לי קודם.

אבל הסיכון הוא כמו תמיד: מה יקרה אם אני לא אצליח להפוך את העשרה שקלים לעשרים, או אפילו לחמישה עשר? זה סיכון שאתה בדרך כלל צריך לקחת, אלא אם אני משעבד לך את המרצדס שלי. ככה או שתקבל את המרצדס או את הריבית.

זה הוגן, לא? אם לא הצלחתי לשלם לך את הריבית שהבטחתי מלכתחילה, אתה תיקח את 'הביטוח' שהעמדתי לך, אפילו עם שווי יותר גבוה. זה מה שנקרא השקעה עם בטחונות שמאפשרים רווחיות גבוהה וסיכון נמוך, הרבה מכל מה שתראה היום בשוק".

נשמע מעניין, אז איך זה עובד בפועל, מה בדיוק כולל ההשקעה הזאת?

"מה שאנחנו עושים ב-Zeus Group זה להכניס משקיעים לקרן חוב שנותנת מימון לפרויקטי נדל"ן בארה"ב. מה זה אומר? שיזם נדל"ן בארה"ב לווה ממך כסף ומשלם לך עליו ריבית כל רבעון, כשהנכס עצמו משועבד כביטחון להלוואה. 

הלכה למעשה, זה בדיוק מה שהבנק עושה כשהוא נותן לך משכנתא: מוכר את הכסף שלו עם ריבית, כשהדירה היא ערובה להחזרת ההלוואה. כך אתה הופך להיות הבנק ומרוויח ריבית בטוחה!

חשוב לציין שהקרנות שלנו מממנות יזמים שמשפצים בפרויקטי 'מולטי פמילי' (מתחמי דירות גדולים המיועדים לשכירות) כשהם מושכרים ורווחיים כבר מהקניה, כך שהם בהכרח מייצרים כסף עוד לפני השיפוץ.

אתה יכול להשתלב בקרן שלנו ולקבל ריבית בדרך שמתאימה לך מאחד המסלולים הבאים: הוני, פירותי או היברידי.

מסלול היברידי משלב בין המסלולים, חצי הוני וחצי פירותי כך שניתן גם לקבל ריבית קבועה מדי רבעון, וגם להגדיל את ההון ולקבל בסיום התקופה את הסכום עם ריבית דריבית על היתרה. 

שורה תחתונה מדובר בהשקעה שהיא למעשה עסקת הלוואה שיוצרת למשקיעים רווח בצורת ריבית מובטחת. מה זה אומר? שמי ששם את הכסף שלו, כמשקיע, בקרן חוב למימון נדל"ן, בעצם הופך להיות הבנק של פרויקטי מולטי-פמילי בארה"ב".

וואלה, נשמע טוב לעבור מעמדת המשקיע לעמדת הבנק. אבל איזה יתרונות זה נותן לי?

"אוהו, איזה יתרונות זה לא נותן לך?! קודם כל מבחינת סיכון – אתה לא שם את כספך על קרן הצבי, כלומר על איזו מניה ולך תדע מחר מה יקרה לחברה שמחזיקה אותה. יש כאן פרויקט נדל"ן קיים שכבר מגלגל עשרות אלפי דולרים בשנה. ויזם שנכנס לפרויקט כזה משקיע בו מכיסו, לוקח אותו בשתי ידיים וממקסם ממנו את המירב.

מה שקורה הוא שהכסף שלך בהכרח מגיע לצינורות שמייצרים כסף, כך שההשקעה שלך מחזירה את עצמה עם ריביות גבוהות ובטוחות, בלי אולי ובלי נראה. אתה תחליט אם לקבל את הכסף מדי רבעון או בסוף התקופה כשהוא צובר ריבית דריבית, אבל אתה תראה אותו כך או כך".

אוקיי זה מעניין. אבל עם כל הריביות העולות והאינפלציה, אולי כדאי לי לחכות לפני ההשקעה?

"אז האמת היא שהפוך. דיברת על ריביות גבוהות ואינפלציה גואה, שני הגורמים הללו משחקים לטובתנו: ככל שהריבית עולה כך גם מחירי ההלוואות שהבנקים מציעים יעלו, והקרן תהיה הרבה יותר אטרקטיבית ליזמי נדל"ן, הם יעדיפו לקחת מימון מקרן והרווח שלנו יהיה מובטח.

וכשהאינפלציה גואה, ערך המטבע יורד, מה שאומר שאם כבר להיות מושקע במשהו, עדיף במוצר שיש לו רווח בטוח, כמו מתחמי נדל"ן בארה"ב שכבר מאוכלסים ומייצרים כסף, והערך שלהם לא נופל בעקבות האינפלציה ואולי אפילו הפוך… 

בקיצור, יש כאן חלון הזדמנויות שבאמת חבל לא לנצל – שבו השקעה מסוג עסקת הלוואה מגובת נדל"ן בארה"ב יכולה לייצר רווח משמעותי עם ביטחונות רבים כך שהסיכון נמוך ביותר. זאת ה-תקופה להיכנס להשקעה מהסוג הזה, רק צריך לדעת לעשות את זה נכון".

"רוצה ראש שקט והשקעה עם תזרים נוח? עכשיו זה חלון ההזדמנויות שלך!"

הבנתי אותך. אז בוא נדבר תכל'ס - איך אני נכנס להשקעה כזאת בצורה הנכונה ביותר?

"אז קודם כל חשוב להבין שבמיוחד בכל הקשור להשקעות, מלבד הרווח שאנחנו רוצים לראות בחשבון אנחנו מחפשים את הראש השקט בכל הנוגע לכסף שלנו. 

הרי בגלל זה אנחנו משקיעים מלכתחילה, לא? כדי להגיע לפנסיה ולדעת שלא נצטרך להיעזר בילדים. לישון בלילה בידיעה שהכסף שלנו עושה רווח יציב ולא מתבזבז לו בבנק.

את ההון הגדול שלנו כנראה שכבר עשינו, אבל השמירה עליו היא לא בבנק וגם לא בהשקעות עם סיכון גבוה שרק יוסיפו לנו חרדה ומתח לחיים. 

אז כפי שאמרתי, כאן נכנסת הזדמנות ההשקעה הייחודית בקרן חוב שנותנת מימון לנדל"ן – אבל גם כאן יכולים לצוץ  סיכונים: למשל אם היזם נקלע לקשיים כלכליים ולא יכול לשלם לנו את הריביות, או אם יש פתאום עיכובים בהליכי השיפוץ וכל הפרויקט מתעכב".

אז מה באמת אם יזם נאלץ לפשוט רגל, או שאין לו כסף לשלם ריביות, מה קורה להשקעה שלי?

"בדיוק. אם היית מלווה כסף ליזם באופן פרטי, אז היית בהחלט יכול להסתבך עם הבירוקרטיה כאן. אולי תוכל לתבוע אותו בבית המשפט, בהתאם לחוזה שחתמתם עליו, או למשכן נכסים אחרים שברשותו. אבל כאמור, זה המון כאב ראש שאתה כמשקיע לא מעוניין בו.

אבל ברגע שאתה שם את הכסף שלך בקרן מימון מסודרת – ראשית תהיה פריסה של הכסף על פני כמה פרויקטים, 2-3 או יותר, כדי 'לא לשים את כל הביצים בסל אחד' מה שמקטין משמעותית את הסיכון. שנית, הקרן גם אחראית לכל מה שקשור ליזם, לדרישת התשלומים וכן הלאה, אתה לא מתעסק בזה גם לא דקה.

קרן המימון הייחודית שאנחנו מציעים ב-Zeus Group היא היחידה שבה למשקיעים יש שיעבוד ראשון על הנכס. חשוב להבין שקרנות אחרות מסוג כזה לרוב משעבדות את הנכס לבנק קודם כל ורק לאחר מכן לקרן ולמשקיעים. זה אומר שרק אחרי שהבנק מקבל את ההלוואה שלו – המשקיעים זוכים לקבל את הכסף והריביות.

בשעבוד ראשוני על הנכס, כמו אצלנו ב-Zeus, הבנק בכלל לא בתמונה. המשקיעים הם הראשונים שזוכים לקבל את הנכס, וכך גם אם איכשהו ליזם יש קושי כלכלי, הפרויקט עובר ישירות לידיך ואתה מקבל את הרווחים ממנו! שורה תחתונה – או שתקבל את הכסף מהיזם ברווח עקיף, או שתקבל אותו מהנכס ברווח ישיר!"

מעניין. אז בעצם הביטחון שאתם נותנים לי הוא שעבוד ראשוני על הנכס כך שבהכרח אקבל ריבית?

"האמת היא שאנחנו ב-Zeus Group נותנים לך עוד הרבה בטחונות מעבר לשעבוד הראשוני. כמו למשל הפיזור של הפרויקטים והבדיקות המקיפות שאנחנו עושים ליזמים שמבקשים את המימון מהקרן שלנו. 

למשל דורשים מהיזם מסמכים רשמיים שיוכיחו יכולת כלכלית, מחייבים אותו להפקיד דמי ביטחונות מראש בסך ריבית ל-12 החודשים הראשונים ועושים לו בדיקת נאותות אישית כמו תעודת יושר (מסמך משטרתי שמראה על העדר עבר פלילי).

יש לנו ועדת השקעות של אנשי מקצוע מגוונים מתחום הנדל"ן והפיננסים שמאשרים את המימון למיזמים ובודקים את כדאיות העסקה, הרבה מעבר ליזם עצמו. 

הם בודקים את האזור שבו הפרויקט משובץ, את אחוז האכלוס הנוכחי והפוטנציאלי שלו. כמו כן מנהל הקרן מפקח על היזמים בשטח ועושה ביקור בפרויקט כל 3 חודשים כדי לראות את התקדמות הפרויקט".

רציניים אתם, אז תוך כמה זמן הכסף שאני מכניס לקרן יוכל כבר להגיע ליזם כדי שאראה ממנו ריביות?

"אז קודם כל יש באמת ביקוש אדיר למימון מצד יזמי נדל"ן בארה"ב, בעיקר בשל הצורך שלהם בהון נזיל לרכישת נכסים שהם יודעים להעלות להם את הערך ולייצר מהם כסף. קרנות מימון כאלה נחטפות ברמה שמישהו שעכשיו קורא את הכתבה יכול תוך 30 יום להיות בנק של מתחם 'מולטי-פמילי' בארה"ב.

אבל חשוב להבין שהכסף שלך נכנס לקרן רק כאשר יש עסקה סגורה, ככה שאם אתה שואל תוך כמה זמן הכסף שאתה מכניס לקרן מכניס לך ריביות – זה כבר מהיום הראשון.

ההצטרפות לקרן ברמת ההתחייבות היא רק עם 15% מסכום ההשקעה בקרן, וגם הסכום הזה מופקד כמקדמה אצל צד שלישי, קרן אדמוני שהיא עורכת הדין בתפקיד נאמן. שאר הסכום כאמור, נזיל עבורך לחלוטין עד שיש יזם שנבדק ועסקה מובטחת. 

זאת באמת הזדמנות מדהימה למי שמחפש סיכון נמוך מאוד להשקעה שלו ועדיין מעוניין בתזרים יפה עם ריבית מובטחת מדי רבעון כדי שיהיה לו כסף נזיל. זה אומר להרוויח על הכסף כבר מהיום הראשון ובראש הכי שקט שיש".

ריבית מובטחת, תזרים, ראש שקט, בהחלט נשמע מעולה! אז מה צריך כדי להשקיע דרככם?

"פשוט. בשלב הראשון יוצרים אתנו קשר לבדיקת רלוונטיות. הסכום המינימלי להשקעה הוא 75,000$ שהם מוערכים כ-250,000 ש"ח. מתוך סכום ההשקעה, מקדמה של 15% מופקדת בנאמנות עד איתור יזם ועסקה רלוונטיים, לאחר ביצוע כל הבדיקות של ועדות אנשי המקצוע שלנו. 

לאחר העברת 15% מהסכום לחשבון בנאמנות אצל עו"ד אדמוני, מגיע החלק שלנו לאתר את היזמים המתאימים לדרישות. ברגע שמאשרים יזם ויש עסקה שאושרה ונחתמה על ידי כל הגורמים, מבצעים את השעבוד הראשוני של הנכס, כלומר רושמים אותך על שם המשכנתה של הנכס.

לאחר מכן המשקיע מעביר את מלוא הסכום לקרן והפרויקט מתחיל לרוץ – כמו גם הריביות שזורמות לך יפה לחשבון. יש לנו מגוון רחב של עסקאות ויזמים והקרן פועלת תוך כדי תנועה וממשיכה גם לפרויקטים נוספים. 

כפי שאמרתי, בזמן שהשקעות אחרות יפתו אותך בתשואות גבוהות, אנחנו נוכל לייצר לך ביטחון אמיתי עם ריביות קבועות ועם בטחונות שיוציאו אותך מורווח בראש שקט".

כתבות דומות

חשיפה: העתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

מאינסטלטור שקם ב6 בבוקר לטכנאי סלולר עצמאי שעובד מהבית ומרוויח 400 ש"ח לשעה

הרגע שבו נפל ליהב אוחנה (25) מכשיר הגלקסי 21 מהידיים והמסך שלו נשבר היה גם הרגע שבו השתנו חייו לנצח * "רציתי לתקן את המסך וביקשו ממני סכום מופרך של 1,200 ש"ח", משחזר יהב, "נאלצתי לשלם, ואחרי שעתיים בלבד כשהטלפון חזר מתיקון – נפל לי האסימון – הבנתי שאם שילמתי 600 ש"ח לשעה, כנראה שיש בתחום הזה המון כסף" *  הסכום הגבוה לא נתן לו מנוח, ויהב החליט לעשות הסבה מקצועית – ולעבוד בעצמו בתחום * תוך שבועיים הוא סיים קורס אונליין במכללת טאץ' והפך לטכנאי סלולר מוסמך * "כיום אני מתעורר כל בוקר ב11 עם חיוך. במקום לבזבז 40 דקות של נסיעה לעבודה פיזית וקשה, הלקוחות מגיעים אליי הביתה, וכל מה שאני צריך לעשות זה לתקן להם את הטלפון – והפעם אני זה שמרוויח 400 ש"ח לשעה" * נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? יצאנו לבדוק

לכתבה »

חשיפה: הישראלים שהעתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

שיטת השיווק שמשגעת את בעלי העסקים בישראל: ככה משלשים את ההכנסה תוך 180 ימים

עידן דנש, זועם על הנתון המחריד לפיו בכל שבוע נסגרים, בממוצע, כ-850 עסקים קטנים ובינוניים בישראל. עכשיו, הוא הפסיק לפחד מהכוחות השולטים, והחליט, לראשונה, לחשוף את "שיטת ההשקה", שלטענתו, יכולה, בקלות מגוחכת, להכפיל את ההכנסה החודשית של כל עסק בישראל בפי שלוש, חמש ואף לייצר הכנסה קבועה של 6 ספרות בכל חודש. בשורה חדשה לכל נותני השירותים שמתקשים לפרוץ את תקרת הזכוכית? יצאנו לבדוק.

לכתבה »

למעבר לאתר – https://www.zeusgroup.co.il

כתבות דומות

חשיפה: העתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

מאינסטלטור שקם ב6 בבוקר לטכנאי סלולר עצמאי שעובד מהבית ומרוויח 400 ש"ח לשעה

הרגע שבו נפל ליהב אוחנה (25) מכשיר הגלקסי 21 מהידיים והמסך שלו נשבר היה גם הרגע שבו השתנו חייו לנצח * "רציתי לתקן את המסך וביקשו ממני סכום מופרך של 1,200 ש"ח", משחזר יהב, "נאלצתי לשלם, ואחרי שעתיים בלבד כשהטלפון חזר מתיקון – נפל לי האסימון – הבנתי שאם שילמתי 600 ש"ח לשעה, כנראה שיש בתחום הזה המון כסף" *  הסכום הגבוה לא נתן לו מנוח, ויהב החליט לעשות הסבה מקצועית – ולעבוד בעצמו בתחום * תוך שבועיים הוא סיים קורס אונליין במכללת טאץ' והפך לטכנאי סלולר מוסמך * "כיום אני מתעורר כל בוקר ב11 עם חיוך. במקום לבזבז 40 דקות של נסיעה לעבודה פיזית וקשה, הלקוחות מגיעים אליי הביתה, וכל מה שאני צריך לעשות זה לתקן להם את הטלפון – והפעם אני זה שמרוויח 400 ש"ח לשעה" * נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? יצאנו לבדוק

לכתבה »

חשיפה: הישראלים שהעתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

שיטת השיווק שמשגעת את בעלי העסקים בישראל: ככה משלשים את ההכנסה תוך 180 ימים

עידן דנש, זועם על הנתון המחריד לפיו בכל שבוע נסגרים, בממוצע, כ-850 עסקים קטנים ובינוניים בישראל. עכשיו, הוא הפסיק לפחד מהכוחות השולטים, והחליט, לראשונה, לחשוף את "שיטת ההשקה", שלטענתו, יכולה, בקלות מגוחכת, להכפיל את ההכנסה החודשית של כל עסק בישראל בפי שלוש, חמש ואף לייצר הכנסה קבועה של 6 ספרות בכל חודש. בשורה חדשה לכל נותני השירותים שמתקשים לפרוץ את תקרת הזכוכית? יצאנו לבדוק.

לכתבה »