עסקים

לנצח את הזמן ב-5 שלבים: השיטה שעזרה למאות עצמאים שעבדו 12 שעות ביממה עם הלשון בחוץ, לסיים את יום העבודה מוקדם, לקבל עוד 6-10 שעות בשבוע עם עצמם ועם המשפחה ואפילו להרוויח יותר כסף

עצמאים רבים בישראל עובדים 10-12 שעות ביממה ומדווחים שהם לא מרוצים: לא מסיימים משימות, לא מרוויחים מספיק, לא רואים משפחה ולא נהנים מזמן איכות לעצמם. בדקנו עם תמיר ליפין, מנכ"ל About Time והמחבר של הספר המצליח "לנצח את הזמן", מה הם עושים לא בסדר ומהי השיטה ל"ספונטניות מאושרת"?

מור משרקי  01.5.21 // 09:30

"רוב העסקים מסוג 'One man/woman show' חושבים שאם הם יעבדו יותר שעות הם ירוויחו יותר כסף. זאת תפיסה שגויה לחלוטין" אומר לנו תמיר ליפין, מנכ"ל About Time לניהול זמן אפקטיבי, "האמת היא, שכל עצמאי יכול להוריד לעצמו 2-3 שעות עבודה ביום, לממש את היעדים שלו בעסק ולהרוויח הרבה יותר כסף, ועל הדרך ליהנות מעוד זמן למשפחה ולתחביבים.

'אבל אין לי זמן', זאת התחושה התמידית של כל עצמאי היום, ובצדק. בתור עסק, הוא צריך לדאוג להמון דברים מעבר לעבודה, כמו שיווק, מכירות, שירות לקוחות, בירוקרטיה, פיננסים ועוד ועוד. אחרי שהוא מג'נגל בין כל אלה, העצמאי מגלה שהוא לא מספיק משימות, לא רואה בית ומשפחה ולא מרוויח מספיק כסף. זה מפחיד להתמודד מול הנתון הזה, אבל 90% מהעסקים הקטנים נסגרים תוך 5 שנים לאחר שנפתחו.

"הרבה עצמאים ו-One man/woman show רודפים אחרי הזנב של עצמם," מסביר ליפין, "הם חיים מהיום למחר, מנסים לשרוד. האמת? זה בדיוק מה שמפיל אותם, וזה אפילו לא קשור למשבר כלכלי או אישי. עצמאים שלא מנהלים נכון את העסק שלהם, לא מספיקים את היעדים שלהם באף תחום, גם לא המשפחתי והאישי."

תמיר ליפין (במרכז) וספרו "לנצח את הזמן" בהענקת תעודת הצטיינות מטעם BNI ארגון הנטוורקינג הגדול בעולם.

בתור עצמאי אני מכיר את התחושה שהיום נגמר ולא הספקתי 70% מהדברים שרציתי, למה זה קורה?

"טוב, זה מה שכולם רוצים לדעת. בתור מי שכתב את הספר 'לנצח את הזמן', אני יכול לומר שהרוב המוחלט של העצמאים ו-One man/woman show בעסק נותנים לזמן 'ניצחון טכני' ומפסידים מראש, אפילו בלי להילחם. כמה קל זה להגיד 'אין לי זמן'… למי יש זמן לעשות יוגה? לקרוא ספר? להיות עם הילדים? לקבוע דייט עם האישה או לשבת עם חבר טוב לשיחה אמיתית?

אנחנו מאשימים את הזמן, אבל האמת היא שאנחנו מוותרים מתוך בחירה על מה שהוא 'פחות חשוב' או 'פחות דחוף' לנו. אנחנו רוצים להרוויח כסף, אז אנחנו עובדים יותר שעות אבל נשארים לא מרוציםתסכים איתי שלא שווה לחיות חיים שבהם אתה לא מספיק את מה שאתה באמת רוצה להשיג".

אבל ככה זה, לכולם יש דברים שהם לא מספיקים בחיים. זה נורמלי, לא?

"זה ש'כולם' לא מספיקים לא אומר שככה צריך לחיות. ניהול זמן נדרש אצל כולם, בדיוק כמו שכסף נדרש אצל כולם. אם אין לך כסף, מה אתה עושה? לומד מקצוע, מחפש עבודה. כל כך מובן מאליו שלא צריך להסביר את זה אפילו. אז למה אתה לא עושה את זה כשאין לך זמן? או כשהזמן שלך לא מנוצל טוב? כמו שבריאן טרייסי, מומחה בין-לאומי בניהול זמן אומר: 'ניהול זמן הוא מיומנות עסקית, וכל המיומנויות העסקיות ניתנות ללמידה'. 

ליפין מסביר שאחרי שלומדים ניהול זמן ומתרגלים אותו, אפשר לשלוט בו די בקלות. אם אתה יכול ללמוד ולעבוד כדי שיהיה לך יותר כסף, אז אתה יכול לעשות אותו דבר כדי שיהיה לך עוד זמן. אגב, זה גם מה שירוויח לך יותר כסף. יש אנשים ששעה אחת של עבודה שלהם מתומחרת החל מ-300, ועד אפילו 2,000 שקלים. תחשוב מה זה לעשות הספק של 3 שעות עבודה בשעה אחת בלבד. לאורך זמן, זה פשוט שווה לך כסף. "

"קצת למידה, קצת עבודה, ויש לך יותר זמן וכסף בחיים." תמיר ליפין חותם על ספרו "לנצח את הזמן".

אז זה הפתרון לכל הצרות? אם אני אנהל נכון את הזמן אני ארוויח יותר כסף וזמן לעצמי ולמשפחה?

"בגדול, כן. אבל רק ניהול נכון של זמן הוא לא מספיק, בליווי שלי אני מסביר את ההבדל בין יעילות ובין אפקטיביות. בזמן שיעילות היא הדרך הכי טובה לנהל את היום שלך, אפקטיביות היא התוצאה שאתה אמור לקבל בזכות זה. בהקשר הזה אני אוהב לצטט את זיג זיגלר, מנטור אמריקאי של מוטיבציה והעצמה שאמר: 'חוסר כיוון הוא הבעיה, לא חוסר זמן. לכולם יש 24 שעות', וזאת בדיוק המהות של מה שאני רוצה להעביר.

השלב הראשון של ניהול זמן שהוא לא רק יעיל אלא גם אפקטיבי, זה למצוא יעדים. תחשוב שאתה נכנס לרכב ומתחיל לנסוע למקום לא מוכר בלי להקליד יעד ב-Waze. אם אין לך יעד סופי, אתה פשוט לא תשיג אותו, גם אם תהיה ברכב כל היום וכל הלילה. וזה מה שקורה להרבה עצמאים היום, הם נשארים 12 שעות בעבודה, מסיימים את היום עם הלשון בחוץ ועם תחושה שהם לא הספיקו שום דבר, פשוט כי לא היה להם יעד."

תמיר ליפין. מרצה, מנחה סדנאות ויועץ אישי לארגונים ואנשים פרטיים. בתמונה: סדנה לעיריה גדולה במרכז.

אבל יש לי יעדים: אני רוצה עוד כסף, עוד זמן לעצמי ועם המשפחה. מה אני עושה כדי להגיע לזה?

"אתה שם לב לבעייתיות פה? 'עוד כסף', 'עוד זמן לעצמי'… זה לא יעד קונקרטי. זוכר את ה-Waze? תחשוב שבמקום להקליד שם של רחוב בחיפה עם מספר בית אתה מקליד 'צפון'. זה כללי מידי. ואז מה יקרה? אתה נוסע ונוסע אבל לא מגיע לשום מקום ספציפי. פשוט לא מגשים את היעד שהצבת לעצמך.

אין כאן חוכמות, היעד שלך חייב להיות מדויק. לכן, הדבר הראשון שעושים בניהול זמן זה להגדיר מטרות ברורות, משמעותיות שאפשר למדוד אותן ולקבוע להן דד-ליין. זה יכול להיות להרוויח עוד 10,000 שקלים או עוד 100,000 בחודש תוך שנה, לעשות פעמיים בשבוע 30 דקות של ריצה כדי לרדת 3 קילו, או לצאת לדייט עם בן/בת הזוג פעם בשבוע כדי לחזק את מערכת היחסים. כל דבר שהוא מספיק מדויק, משמעותי ושאפשר למדוד."

אוקיי אז נניח שיש לי יעד להרוויח בחודש 20,000 שקל בעסק ולחזור הביתה ב-18:30 כדי להספיק לקלח את הילדים שלי. איך אפשר לממש את זה?

"בשביל זה צריך לעקוב אחרי 5 שלבי המודל לניהול זמן שפיתחתי. אני יכול להגיד שכל מי שיעקוב אחרי המודל בצורה נכונה, יוכל להרוויח 4-6 שעות נוספות ביום, להספיק את כל המשימות, לקבל עוד זמן אישי ומשפחתי וכמובן להרוויח עוד כסף בעסק. אז איך זה קורה? אני אפרט עכשיו בקצרה. 

"מודל 5 השלבים לניהול זמן אפקטיבי"

בשלב הראשון מגדירים מטרות משמעותיות לפי פרמטרים מדויקים, כמו שתיארנו קודם, כדי לוודא שאנחנו בוחרים את המטרות הנכונות לנו. 

בשלב השני, אנחנו מחדדים את המטרות ומפרקים אותן למשימות קטנות, כדי להמחיש את הדרך הנכונה עד למטרה. אם נמשיך עם משל ה-Waze, אז המשימות הקטנות יהיו נניח לפנות ימינה או שמאלה בצומת מסוים.

בשלב השלישי, עושים תעדוף בין המשימות לפי פרמטרים שמקדמים אותנו למטרות שלנו, או כאלה שחיוניים לנו בטווח הקצר. חשוב לנהל את הלו"ז שלנו עם יומן כדי לוודא שכל משבצות הזמן מנוצלות בצורה מיטבית. 

בשלב הרביעי, מתמודדים עם מה שאני קורא לו 'שודדי הזמן', כלומר הדברים שמונעים מאיתנו להספיק את המטרות שאנחנו רוצים. 

בשלב החמישי עושים בקרה ומוודאים שהתכנון שלנו עובד ושהמטרות מוגשמות. זה כל המודל על רגל אחת, אבל כמובן שבכל שלב יש שיטות ודרכי פעולה ספציפיות כדי ליישם את זה בפועל."

תמיר ליפין באירוע השקת הספר "לנצח את הזמן".

זה נשמע קצת מורכב, איך אפשר להיות במעקב מתמיד על כל משימה ומשימה? מה עם הספונטניות?

"זה היופי. הרבה אנשים נרתעים מאוד מהרעיון של יומן ושל שיבוץ משימות מתועדפות בלו"ז. אבל המחשבה הזאת כל כך מוטעית! אני יכול להעיד בשם עצמי ובשם הלקוחות שלי, בתור כאלה שחיים את השיטה מידי יום, שדווקא התכנון וניהול הזמן מאפשרים לנו להיות 'ספונטניים מאושרים' יותר, ואני אסביר.

כשאתה מנהל לוח זמנים מסודר, אתה יכול מראש להכניס משבצות שמיועדות לאירועים בלתי-מתוכננים או להפתעות. במקרה הטוב, הרווחת שעה, שעה וחצי אקסטרה ביום שלך. במקרה הרע, הזמן הזה מיועד לכל מה ש'מפילים עליך' תוך כדי תנועה, דברים שאם לא היית מקדיש להם 'זמן פציעות' במיוחד, היו באים על חשבון דברים שבאמת רצית להספיק. 

הרבה פעמים, ספונטניות דורשת ממך להפסיד דברים אחרים, כי אתה 'זורם' עם ההפתעה וזונח את התכנון המקורי. אבל לא צריך להפסיד שום דבר אם התעדוף מראש הוא חכם יותר. אגב, יש המון כלים שמסייעים לנו להיות 'ספונטניים מאושרים' יותר, זאת רק דוגמה אחת."

אוקיי, אז תעדוף נכון יכול לעזור לי להספיק יותר, אבל כל התכנון מראש הזה לא מבזבז רק יותר זמן?

"בדיוק להיפך! הרבה לקוחות שהגיעו אליי לייעוץ וליווי בניהול זמן היו אומרים לי ש'יומן זה לא בשבילם' ושייקח להם שעה רק להתנהל איתו ביום יום. אבל כולם בסוף נאלצו להודות שהם התרגלו לזה הרבה יותר מהר ממה שהם חשבו וזה אפילו הפך נוח. הקורונה למשל רק הוכיחה כמה מהר אפשר להתרגל לדברים, למשל לקחת איתנו מסכה, כמו שאנחנו לוקחים את הטלפון ואת המפתחות לפני שיוצאים מהבית. 

חוץ מזה, שעה של כתיבה ביומן תחסוך לך 3 שעות אחרות של סירבול במשימות תוך כדי היום. תחשוב על נסיעה שלוקחת לך שעתיים, כי כל פעם אתה נזכר במשהו אחר ועוצר בדרך כדי לעשות אותו. מול אותה נסיעה בדיוק שמתוכננת מראש עם תחנות הביניים ותיקח לך חצי שעה בלבד. זה באמת מדהים איך אפשר להספיק 110% מהמשימות שלך, רק באמצעות ניהול נכון של יומן."

תמיר ליפין עם אסי אבני, שמאי מקרקעין, בפגישת ייעוץ וליווי עסקי.

תכלס, כבר שמעתי על ניהול משימות ביומן… זה יפה על הנייר, אבל לא יוצא לפועל. מה תגיד על זה?

"ברור וידוע. הרבה מהאנשים שמגיעים אליי הם כאלה שהתנסו בשיטות לניהול זמן כאלו ואחרות, אבל בגלל שלא הצליחו להפוך תיאוריה לפרקטיקה, התייאשו וחשבו ש-'הם מקרה מיוחד' וש-'עליהם זה לא עובד'. בוא אני אגיד לך משהו: כל אדם שעבר אצלי בליווי, כולל הכי סקפטיים בקצה אחד ואנשים שחשבו שהם מתנהלים אחלה בקצה השני, בסוף שינו את החשיבה, למדו הרבה יותר ועמדו ביעדים שלא חלמו עליהם אפילו.

הייתה עורכת דין שאחרי חודש של ליווי אישי איתי, פתאום יצאה מהמשרד ב-18:45 במקום ב-20:30. מפיקת אירועים שסבלה מעומס, לחץ ודחיינות ופתאום הצליחה למצוא זמן ביומן לתחביבים שלה. מנהל מוצר תוכנה שהיה הכי סקפטי בעולם, ולמד איך להתמודד עם בלת"מים בעבודה ולהוציא לפועל את השאיפות שלו… ועוד ועוד."

אז אתה אומר שרק עם ליווי אישי של מישהו שיעמוד לי על הראש אני אעמוד ביעדים שלי?

"ממש לא! אין כאן עניין של לשכור מזכירה אישית שתנהל לך את הלו"ז, אנחנו ממש לא במקום הזה. עם השיטה שלי כל אחד יכול לנהל את העסק שלו בעצמו. אבל כדי שזה באמת ייצא לפועל, צריך את הליווי ואת התמיכה שלי, במשך כמה חודשים ממוקדים. גם כדי לעלות על רכב לבד צריך שיעורים ממורה נהיגה. ברגע שתרגיש בטוח מספיק על הכביש ותראה שאתה מצליח להגיע ליעדים שלך, תקבל את הרישיון ולא תצטרך אותי יותר. חייבים לזכור ששינוי הרגלים ואימוץ כלים חדשים זה תהליך, לא זבנג וגמרנו. אין כאן קסמים.

אבל מה, הרבה עצמאים נרתעים להתחייב למשהו ארוך, גם אם זה אומר שהם יוכלו להרוויח בסוף לא רק עוד זמן לעצמם, אלא גם יותר כסף לעסק. כדי לתת לזה מענה, אני יוצא עכשיו באתגר של שבוע בלבד, בלי שום התחייבות, כדי לתת לכל עצמאי המחשה של ניהול זמן אפקטיבי. בסוף כל אחד יוצא עם אסטרטגיית יעדים לעסק, למשפחה ולחיים האישיים, כמובן בליווי צמוד שלי, ממש כמו שבוע של שיעורי נהיגה."

תמיר ליפין מרואיין בכנס ירושלים לעסקים, יחד עם ספרו המצליח "לנצח את הזמן".

נשמע טוב, המחשה זאת הדרך הכי טובה ללמוד. אז מה אני צריך לעשות כדי לשמוע יותר על האתגר?

"קודם כל, אפשר להשאיר פה פרטים אישיים ולקבל את המידע המלא לגבי האתגר. אני יכול לספר כבר עכשיו שלא מדובר בתוכנית אימונים מאסיבית, או איזה משהו שצריך לקחת בשבילו חופש מהעבודה. להיפך, מהות האתגר זה להתמודד בדיוק עם הלחץ היומיומי שכל אחד חווה בעסק, במשפחה ובצד האישי.

האתגר הוא דיגיטלי, מה שאומר שאפשר לעשות אותו בכל מקום ובכל זמן שנוח. מדובר בשיעורים מצולמים שיעלו מדי בוקר מלבד סוף שבוע, כולל משימות קטנות שנבצע משיעור לשיעור לפי שלבי המודל לניהול זמן אפקטיבי. זאת באמת ההתנסות הכי טובה שכל עצמאי יכול לתת לעצמו, כדי להבין שהזמן הטוב ביותר להתחיל להרוויח עוד כסף ועוד זמן לעצמך ולמשפחה שלך, הוא עכשיו."

מעוניינים לשמוע עוד על האתגר שבו תתרגלו כלים מעשיים לניהול זמן אפקטיבי בליווי צמוד של תמיר ליפין, כדי שתוכלו להרוויח עוד כסף בעסק, להספיק את כל המשימות ולקבל 6-10 שעות אקסטרה בשבוע לעצמכם ולמשפחה? השאירו פרטים בטופס כדי לקרוא על תוכנית האתגר המלאה:

כתבות דומות

חשיפה: העתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

מאינסטלטור שקם ב6 בבוקר לטכנאי סלולר עצמאי שעובד מהבית ומרוויח 400 ש"ח לשעה

הרגע שבו נפל ליהב אוחנה (25) מכשיר הגלקסי 21 מהידיים והמסך שלו נשבר היה גם הרגע שבו השתנו חייו לנצח * "רציתי לתקן את המסך וביקשו ממני סכום מופרך של 1,200 ש"ח", משחזר יהב, "נאלצתי לשלם, ואחרי שעתיים בלבד כשהטלפון חזר מתיקון – נפל לי האסימון – הבנתי שאם שילמתי 600 ש"ח לשעה, כנראה שיש בתחום הזה המון כסף" *  הסכום הגבוה לא נתן לו מנוח, ויהב החליט לעשות הסבה מקצועית – ולעבוד בעצמו בתחום * תוך שבועיים הוא סיים קורס אונליין במכללת טאץ' והפך לטכנאי סלולר מוסמך * "כיום אני מתעורר כל בוקר ב11 עם חיוך. במקום לבזבז 40 דקות של נסיעה לעבודה פיזית וקשה, הלקוחות מגיעים אליי הביתה, וכל מה שאני צריך לעשות זה לתקן להם את הטלפון – והפעם אני זה שמרוויח 400 ש"ח לשעה" * נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? יצאנו לבדוק

לכתבה »

חשיפה: הישראלים שהעתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

שיטת השיווק שמשגעת את בעלי העסקים בישראל: ככה משלשים את ההכנסה תוך 180 ימים

עידן דנש, זועם על הנתון המחריד לפיו בכל שבוע נסגרים, בממוצע, כ-850 עסקים קטנים ובינוניים בישראל. עכשיו, הוא הפסיק לפחד מהכוחות השולטים, והחליט, לראשונה, לחשוף את "שיטת ההשקה", שלטענתו, יכולה, בקלות מגוחכת, להכפיל את ההכנסה החודשית של כל עסק בישראל בפי שלוש, חמש ואף לייצר הכנסה קבועה של 6 ספרות בכל חודש. בשורה חדשה לכל נותני השירותים שמתקשים לפרוץ את תקרת הזכוכית? יצאנו לבדוק.

לכתבה »

כתבות דומות

חשיפה: העתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

מאינסטלטור שקם ב6 בבוקר לטכנאי סלולר עצמאי שעובד מהבית ומרוויח 400 ש"ח לשעה

הרגע שבו נפל ליהב אוחנה (25) מכשיר הגלקסי 21 מהידיים והמסך שלו נשבר היה גם הרגע שבו השתנו חייו לנצח * "רציתי לתקן את המסך וביקשו ממני סכום מופרך של 1,200 ש"ח", משחזר יהב, "נאלצתי לשלם, ואחרי שעתיים בלבד כשהטלפון חזר מתיקון – נפל לי האסימון – הבנתי שאם שילמתי 600 ש"ח לשעה, כנראה שיש בתחום הזה המון כסף" *  הסכום הגבוה לא נתן לו מנוח, ויהב החליט לעשות הסבה מקצועית – ולעבוד בעצמו בתחום * תוך שבועיים הוא סיים קורס אונליין במכללת טאץ' והפך לטכנאי סלולר מוסמך * "כיום אני מתעורר כל בוקר ב11 עם חיוך. במקום לבזבז 40 דקות של נסיעה לעבודה פיזית וקשה, הלקוחות מגיעים אליי הביתה, וכל מה שאני צריך לעשות זה לתקן להם את הטלפון – והפעם אני זה שמרוויח 400 ש"ח לשעה" * נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? יצאנו לבדוק

לכתבה »

חשיפה: הישראלים שהעתיקו את שיטת ההשקעות של וורן באפט

קריפטו, התחום המסקרן בעולם המסחר הוירטואלי, מציע פוטנציאל לייצור רווחים גבוהים בזמן קצר (HIGH RISK HIGH REWARD). זאת הסיבה שמומחים בתחום מבקשים להדגיש שהוא מתאים למי שיכולים לנהל את המסחר בו תוך ניהול סיכונים שקול ומתון, ומוסיפים: "זה הטיימינג המושלם להיכנס כסוחר בתחום שיכול להוביל לרווחים קרובים וגם כאלה שיגיעו עוד שנים, בדומה למה שקרה עם הביטקוין"

לכתבה »

שיטת השיווק שמשגעת את בעלי העסקים בישראל: ככה משלשים את ההכנסה תוך 180 ימים

עידן דנש, זועם על הנתון המחריד לפיו בכל שבוע נסגרים, בממוצע, כ-850 עסקים קטנים ובינוניים בישראל. עכשיו, הוא הפסיק לפחד מהכוחות השולטים, והחליט, לראשונה, לחשוף את "שיטת ההשקה", שלטענתו, יכולה, בקלות מגוחכת, להכפיל את ההכנסה החודשית של כל עסק בישראל בפי שלוש, חמש ואף לייצר הכנסה קבועה של 6 ספרות בכל חודש. בשורה חדשה לכל נותני השירותים שמתקשים לפרוץ את תקרת הזכוכית? יצאנו לבדוק.

לכתבה »