בריאות

מאיר רענן (קוסמטיקאי מומחה): ״אתה יכול להיפטר מאקנה, כתמי שמש ואפילו הזדקנות הפנים עם הגישה הנכונה, וכמעט בלי מאמץ״

בימים בהם העולם משתנה בקצב מסחרר אנשים כבר לא צריכים להתחבא מאחורי תירוצים כמו "חוסר זמן" או "שטויות" כדי להמשיך להיראות צעירים ויפים להרבה יותר שנים. לטענתו של מאיר רענן, קוסמטיקאי מומחה המטפל בעשרות גברים, נכנסנו לעידן שבו כל אדם יכול לעכב משמעותית את ההזדקנות שלו על ידי השקעה של 10 דקות ביום, ולהראות הרבה יותר יפה ומושך. נשמע לכם הזוי? גם לנו… אז יצאנו לבדוק!

דניאל איבגי  15.2.21 // 10:15

אני נפגש עם מאיר רענן (40) בקליניקה שלו שנמצאת בדיזינגוף תל אביב. בין הלקוחות שנכנסים ויוצאים מהקליניקה, ניתן לראות גברים ונשים כאחד. רענן הוא קוסמטיקאי מומחה שמבין מה מסתתר מאחורי כל פצע אקנה, פסוריאזיס או פיגמנטציה, וטוען שהוא יודע איך מעכבים את ההזדקנות וממשיכים להיראות צעירים מבלי להתעסק בעניין יותר מדי.

לדבריו: ״אנשים חושבים שאין מה לעשות, אלה הפנים שלהם וזה המזל שלהם. אבל זאת טעות, אפשר להראות טוב ביותר בלי לסבול פצעים, כתמים או קמטים לא רצויים – הכל תלוי בגישה ובפעולות שעושים בהתאם…״ 

 

״אפשר להראות טוב ביותר בלי לסבול פצעים, כתמים או קמטים לא רצויים – הכל תלוי בגישה ובפעולות שעושים בהתאם…״

מאיר, מה הסיבה לכך שהרבה אנשים סובלים מאקנה או ממחלות עור אחרות ולא מטפלים בעצמם?

"זו שאלה מצוינת, למען האמת גם אני שאלתי אותה את עצמי המון שנים. אבל כמה שחיפשתי – לא הצלחתי למצוא תשובה טובה יותר מאשר 'חוסר ידע'. מה שמאוד מוזר בעיני הוא שאם תסתובב בין חדרי הכושר במדינת ישראל אתה תראה שכמעט ואין לך משקולת פנויה אחת.

אלפי ישראלים מנויים לחדרי הכושר כי הם רוצים להשיג לעצמם גוף חזק ובריא ולהראות טוב. הם לא מתביישים בזה בכלל, להיפך, הם גאים מאוד. הם לא מרגישים שום בושה לתחזק את הנראות הגופנית שלהם. אבל כשמדובר בפנים שלהם, במה שמאפשר את הרושם הראשוני שלהם – הם פשוט מתעלמים… 

הרי תסכים איתי שהפנים שלנו הם הדבר הראשון שמשאיר על אנשים את הרושם הראשוני, שאין חשוב כמוהו, הוא מספר את הסיפור שלנו והוא הראשון להעלות קמטים ולהפוך כל חוויה קשה שעברנו בחיים שלנו לסמל שנחרט על העור ואחר כך קשה מאוד להעלים אותו. 

מה שכן, אני שמח לומר שלאט לאט יותר ויותר אנשים (גברים ונשים כאחד) מתחילים 'להתמודד' עם הבעיה ולטפל בעור הפנים שלהם, למחוק פצעים, קמטים לשטוף פנים טוב עם סבון ולהראות הרבה יותר טוב."

״מצריך התאמה אישית של אימון ספציפי כדי להתקדם בצורה מיטבית ולהגיע לתוצאות.״

האמת שהבאת כאן נקודה מעניינת. אז מה אני צריך לעשות כדי לשמור על העור שלי?

"הלוואי שיכולתי לתת לך עכשיו תשובה בכמה מילים שתתאים לכל הגברים בעולם, זה היה מוריד ממני המון עבודה.

העניין הוא – אם נמשיך עם הדוגמה של חדר הכושר, לכל מתאמן יש את אחוזי השומן שלו, את הגנים הספורטיביים שלו ואת הפציעות הקודמות שלו, וזה מצריך התאמה אישית של אימון ספציפי כדי להתקדם בצורה מיטבית ולהגיע לתוצאות. כך זה גם בתחום טיפולי הפנים. 

אי אפשר לתת תשובה חד משמעית שתתאים לכל מטופל. יש גברים הסובלים מאקנה (פצעי בגרות) והם צריכים שגרת טיפול מסוימת, ויש גברים שבמהלך החיים בעצם נוספו להם כתמים של פיגמנטציה על העור והם יצטרכו שגרת טיפול אחרת. 

מה שכן, יש כמה טיפים שאני יכול לתת עכשיו לכל גבר שרוצה לראות שינוי משמעותי בפנים שלו תוך זמן קצר, ומדובר בהתעסקות בסיסית של כמה דקות ביום.

נשמע מצויין, תן לי את זה.

טיפ מספר 1: נקיון. "גם אם אין לך פנאי לאף אחד מהטיפים האחרים שאתן לך, ניקוי העור באופן יום יומי הוא בגדר חובה. אתה נראה לי דואג אז תן לי להרגיע אותך, כשאני מדבר על ניקיון אני לא מדבר על תהליך מסובך שיגרום לך לפספס משחק כדורסל שלם ואפיל ולא רבע אחד, בסך הכל על שטיפת פנים פשוטה. 

תרגיל את עצמך לשטוף את הפנים בכל בוקר ובכל ערב לפני השינה עם סבון המיועד לכך, עשה את זה יחד עם צחצוח השיניים ואתה תראה תוצאות.

הרבה אנשים בטוחים שבגלל שהם לא רואים את הלכלוך על הפנים שלהם, אז הוא לא קיים. זאת טעות גדולה שחוזרת על עצמה הרבה פעמים וכדאי מאוד להיזהר ממנה. 

אנחנו עובדים מדי יום בסביבות עבודה מלוכלכות ואני ממש לא מדבר רק על הכבאים ועובדי הזבל העירוני. 

כל אחד ואחד מהגברים שמסתובבים בחוץ נמצאים במהלך היום ברחובות או במשרדים מלאי אבק וזיהום וגם אם לא רואים את זה באופן ממשי, הלכלוך קיים והניקיון היומיומי יכול מאוד להועיל בעניין הזה."

מה זה אומר סבון שמיועד לכך?

"טוב שאתה שואל, כי המון גברים פשוט תופסים את סבון הכלים ומתחילים לשפשף את הפנים. סבון שמיועד לכך הוא סבון מסוג סבון חומצות לחידוש עור שעושה 4 פעולות במקביל: ניקוי, חידוש, טיהור והרגעה שאני מאוד ממליץ עליו לניקוי פנים במיוחד לגברים."

טיפ מספר 2: קרם פילינג. "מדובר על תהליך קצר שמספיק לעשות פעם אחת בשבוע, שבו מסירים תאי עור מתים מעל פני השטח, כדי לחשוף את תאי העור החדשים שמתחתיהם. 

כדי שתבין יותר טוב – תחשוב על קרם פילינג כעל נייר שיוף עדין שבעזרת כמה החלקות על חתיכה של עץ מחוספס, העץ הופך למשטח חלק ונעים. 

אמנם לעור שלנו יש את היכולת המדהימה להתחדש מעצמו, כמו פצע שמגליד לבד לאורך זמן, אבל ככל שאנחנו מתבגרים התהליך של ההתחדשות קצת מאט והפילינג בעצם עוזר לו לזרז את העניין הזה. 

זה כמו שאנחנו לפעמים רואים שפציעה בגיל מבוגר תהיה קטלנית יותר וההתאחות תיקח זמן רב יותר, בעצם מה שקורה אצלינו בעור הוא מאוד דומה ויש לנו את היכולת לדחוף קדימה את תהליך הריפוי. 

לכן, כשאתה בוחר קרם פילינג, חפש קרם המכיל גרגירים, שעוזרים להחליק את העור ולהחזיר לו את הברק הטבעי.

טיפ מספר 3: לחות לא משנה ממה אתה סובל, אקנה, פגמנטציה, או כל דבר אחר, אפילו אם אתה בכלל לא סובל ורק רוצה שעור הפנים שלך יהיה נקי וחלק יותר, מריחה יומיומית של קרם לחות יכולה לשנות את מראה העור שלך לחלוטין. 

שאלת את עצמך פעם – למה פצע בתוך הפה מתאחה ונעלם תוך יומיים גג שלושה, בעוד שפצע על הפנים מגיח ונשאר לתקופה ארוכה הרבה יותר? הסיבה לכך היא פשוט הלחות של המקום. 

ההתאחות הרבה יותר מהירה בהתמודדות על רטוב. הקרם לחות משאיר את העור לח וגורם לו לרפא הרבה יותר מהר כל פצע. למעשה, אם תחשוב על זה, גבר זקוק ליותר לחות לעור מאשר רוב הנשים, מכיוון שהוא מגלח את הפנים על בסיס יומי ויוצר גירוי גדול יותר.

באיזה קרם לחות לבחור?

כמעט כל קרם לחות יהיה מצויין, אבל אם אני צריך להמליץ על משהו, הייתי אומר שתבחר קרם לחות המכיל מקדם הגנה. זה פשוט נותן לך יותר כי באותה הפעולה תוכל גם לשמור על עצמך מהקרניים המזיקות של השמש, שעלולות לגרום לקמטים ולמראה עור זקן.

טיפ מספר 4:הגנה מהשמש. השמש היא הגורם החיצוני המשפיע ביותר על עור הפנים שלנו. קרינת השמש גורמת לנזקים רבים כמו הופעת פיגמנטציה, שינוי במרקם העור, הופעת קמטים ועוד. השמש בישראל חזקה מאוד ברוב ימות השנה, ולכן חשוב מאוד להתמגן בפניה. 

על מנת להתחיל לסגל שגרת טיפוח, אני תמיד אמליץ להתחיל בשימוש במקדם הגנה בכל יום. כמובן שחשוב מאוד להתאים את מקדם ההגנה לסוג ומצב העור, כיוון שמקדם ההגנה מכיל אבקות ושומן, והוא יכול לסתום את הנקבוביות ולגרום להופעת פצעים על העור.

שכנעת אותי, אני הולך לנסות את זה. אבל מה אני עושה כדי לגרום לפנים שלי להישאר צעירות ולהיפטר מהפצעים שיש עליהם היום?

"תראה, שלושת הטיפים האלה שנתתי כאן הם אמנם סוג של התחלה – ואם תשאל אותי היא ברמת החובה על כל גבר שלא רוצה להיראות זקן עם קמטים בגיל 50 ולהאריך את מה שאני קורא לו "הימים היפים" קצת יותר. 

אבל כשצריך טיפול אמיתי במצב בעייית של אקנה, כמו גם בפגימנטציה או בהתקמטות קשה – אין ספק שצריך להיכנס לעניין ברצינות. אני לא מדבר על התעסקות גדולה מדי, אני לא מאמין בהתעסקות מוגזמת באיך שאנחנו נראים. 

כמה שזה נשמע קלישאתי – הרבה יותר חשוב מה שנמצא מאחורי הפנים היפות. אבל אין ספק – ואני לא חושב שצריך להתנצל על זה לשניה – שאנחנו מאוד נשמח להמשיך להיראות טוב ולהישאר צעירים עד הגיל הכי מאוחר שאפשר. אנטי אייג'ינג זו לא מילה גסה, ויש דרך מאוד פשוטה להגיע לזה אם מחליטים לקחת אחריות."

במה בדיוק מדובר?

"ממש לא. זה תלוי מאוד בהמון גורמים. תראה, במקום להכביר במילים, אני יכול להגיד שהוצאתי עכשיו סרטון הדרכה חינמי מיוחד שבו אני מסביר למי בדיוק מתאימים טיפולי הפנים. אני נותן שם את כל המידע והכלים כדי לדעת שאתה מגיע לקוסמטיקאי/ת הנכון/נה ואני מאוד ממליץ לצפות בו לפני שמתחילים בכלל תהליך כזה."

נשמע מצוין... איך מגיעים לסרטון הזה?

"זה הכי פשוט בעולם. אני מצרף לכאן קישור מיוחד שכל מי שלוחץ עליו ונרשם מקבל ישירות למייל שלו גישה מיידית לסרטון. והלוואי שבזכות הכתבה שלך הרבה גברים יורידו מעצמם את השלשלאות ויגשימו את החלום הפנימי שלהם – להמשיך להיראות טוב עד גיל מבוגר."

 

כתבות דומות

האם קיים מכשיר בשוק שמאפשר שינה רציפה ושקטה לשני בני הזוג?

בזמן שרבים נבוכים להודות בנחירות ומשאירים את הריבים לחדר המיטות, הם מתעלמים גם מההשלכות המסוכנות: נחירות הן לעיתים תסמין של דום נשימה בשינה, וכשאינו מטופל הוא עלול להוביל להתקף לב ולאירוע מוחי. יצאנו לבדוק עם טכנאי השיניים יוסי ספוזניק, מה סוד הקסם של הסד הדנטלי הפשוט שניתן להתרגל אליו כבר מהלילה הראשון ומסייע להפסיק את הנחירות לחלוטין?

לכתבה »

נזקי מים בבית? שירות חדשני יעזור לכם לקבל את תשלום הפיצוי מחברת הביטוח, בלי בירוקרטיה וללא סיכון מצדכם

בדירות ובתים רבים קיימים כתמי רטיבות מנזקי מים. רוב בעלי הבתים לרוב לא מטפלים בבעיה או סופגים את עלויות טיפול הנזק על חשבונם מבלי לדעת שנזקים אלו מכוסים בביטוח. השמאי המומחה, שלמה פרנקיל, מייסד 'אקספרט פלוס – המרכז למימוש זכויות ביטוח', מסביר כיצד ניתן להגיש דרישה לפיצוי מחברת הביטוח ובאמת לקבל את מלוא תשלום הפיצוי בלי להסתבך עם טפסים וסיכון הכסף שלנו.

לכתבה »

השיטה הלפטינית שבעזרתה כל אישה יכול לחזור למשקל החלומות שלה תוך 90 יום

"הגורל שלי הוא להיות שמנה, נולדתי עם הגנים האלו ואני כבר לא אצליח לשנות את זה בגילי". נשמע לך מוכר? מייסד שיטת "אבא חטוב", צביקה עינב, שהצליח לגרום ליותר מ-25,000 גברים להוריד את הכרס, פותח כעת את התוכנית לנשים ("אמא חטובה") ומבטיח לחולל מהפכה גם בקרב אלו שנדמה להן שהן יודעות הכל על הרזייה. בשורה חדשה או עוד דיאטת קסם שלא תחזיק מעמד לאורך זמן? יצאנו לבדוק.

לכתבה »

״FIRST FIT״: 'עיצוב חיוך' בלי כאבים ובלי זריקות הרדמה

בגיל 22 או בגיל 52, ״דיכאון״ זאת הגדרה מדויקת למה שקורה לאנשים עם שיניים עקומות, צהובות, שבורות או חסרות כאשר מתחילים לדבר על חיוך או יישור שיניים. עבור כל אותם אנשים, יש בשורה חדשה בעולם ציפויי השיניים – שיטת First Fit. תכירו את הטכנולוגיה שמספקת לנו חיוך מושלם בעיצוב אישי תוך 120 דקות, בלי כאבים ובלי ברזלים על השיניים. לא מאמינים? בואו לראות!

לכתבה »

כתבות דומות

האם קיים מכשיר בשוק שמאפשר שינה רציפה ושקטה לשני בני הזוג?

בזמן שרבים נבוכים להודות בנחירות ומשאירים את הריבים לחדר המיטות, הם מתעלמים גם מההשלכות המסוכנות: נחירות הן לעיתים תסמין של דום נשימה בשינה, וכשאינו מטופל הוא עלול להוביל להתקף לב ולאירוע מוחי. יצאנו לבדוק עם טכנאי השיניים יוסי ספוזניק, מה סוד הקסם של הסד הדנטלי הפשוט שניתן להתרגל אליו כבר מהלילה הראשון ומסייע להפסיק את הנחירות לחלוטין?

לכתבה »

נזקי מים בבית? שירות חדשני יעזור לכם לקבל את תשלום הפיצוי מחברת הביטוח, בלי בירוקרטיה וללא סיכון מצדכם

בדירות ובתים רבים קיימים כתמי רטיבות מנזקי מים. רוב בעלי הבתים לרוב לא מטפלים בבעיה או סופגים את עלויות טיפול הנזק על חשבונם מבלי לדעת שנזקים אלו מכוסים בביטוח. השמאי המומחה, שלמה פרנקיל, מייסד 'אקספרט פלוס – המרכז למימוש זכויות ביטוח', מסביר כיצד ניתן להגיש דרישה לפיצוי מחברת הביטוח ובאמת לקבל את מלוא תשלום הפיצוי בלי להסתבך עם טפסים וסיכון הכסף שלנו.

לכתבה »

השיטה הלפטינית שבעזרתה כל אישה יכול לחזור למשקל החלומות שלה תוך 90 יום

"הגורל שלי הוא להיות שמנה, נולדתי עם הגנים האלו ואני כבר לא אצליח לשנות את זה בגילי". נשמע לך מוכר? מייסד שיטת "אבא חטוב", צביקה עינב, שהצליח לגרום ליותר מ-25,000 גברים להוריד את הכרס, פותח כעת את התוכנית לנשים ("אמא חטובה") ומבטיח לחולל מהפכה גם בקרב אלו שנדמה להן שהן יודעות הכל על הרזייה. בשורה חדשה או עוד דיאטת קסם שלא תחזיק מעמד לאורך זמן? יצאנו לבדוק.

לכתבה »

״FIRST FIT״: 'עיצוב חיוך' בלי כאבים ובלי זריקות הרדמה

בגיל 22 או בגיל 52, ״דיכאון״ זאת הגדרה מדויקת למה שקורה לאנשים עם שיניים עקומות, צהובות, שבורות או חסרות כאשר מתחילים לדבר על חיוך או יישור שיניים. עבור כל אותם אנשים, יש בשורה חדשה בעולם ציפויי השיניים – שיטת First Fit. תכירו את הטכנולוגיה שמספקת לנו חיוך מושלם בעיצוב אישי תוך 120 דקות, בלי כאבים ובלי ברזלים על השיניים. לא מאמינים? בואו לראות!

לכתבה »